طرز تهیه مرغ طعم دار با قارچ

پروتئین موجود در این غذا به شما کمک می‌کند ماهیچه‌های بهتری بسازید و متابولیسم خود را نیز افزایش دهید. سس خامه‌ای قارچ نیز می‌تواند بدون اضافه کردن کالری اضافی طعم بهتری به مرغ بدهد.

برای ۴ نفر
زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه
زمان آغاز تا اتمام کار: ۳۰ دقیقه
مواد لازم:
۴۵۳ گرم سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست
یک چهارم قاشق چایخوری نمک
فلفل سیاه
یک قاشق غذاخوری به همراه یک قاشق چایخوری روغن زیتون فوق بکر
۴۵۳ گرم قارچ
یک عدد لیموی تازه
دو قاشق چایخوری خردل
سه چهارم پیمانه آب مرغ
یک حبه سیر خرد شده
یک قاشق غذاخوری برگ ترخون تازه
یک قاشق غذاخوری خامه
طرز تهیه:
ابتدا مرغ را لای یک ورقه قرار دهید و از یک وسیله‌ی مناسب برای پهن کردن آن استفاده کنید و سپس با نمک و فلفل طعم دار نمایید.
در یک ماهیتابه، دو قاشق چایخوری روغن زیتون را حرارت دهید و سپس مرغ را به آن اضافه کنید و به مدت یک الی دو دقیقه بپزید. طرف دیگر را برگردانید و به مدت یک الی دو دقیقه‌ی دیگر بپزید. در نهایت حرارت را کم کنید و با حرارت ملایم به مدت ده دقیقه آن را بپزید. ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و ۸ دقیقه به آن استراحت دهید.
قارچ و لیمو را برش دهید. آب لیمو را بگیرید.در یک کاسه کوچک، خردل و آب مرغ را مخلوط کنید. در یک ماهیتابه، باقی مانده روغن را حرارت دهید و قارچ را اضافه نموده و به مدت دو دقیقه بپزید. آب لیمو را اضافه کنید و سه دقیقه بپزید. سیر و نمک را به آن بیفزایید. حرارت را کم کنید و اجازه دهید قارچ به مدت ۵ دقیقه بپزد. سپس مخلوط خردل و آب مرغ را به آن بیفزایید و حرارت را بیشتر کنید و به مدت ۵ دقیقه بپزید.
مرغ را به بشقاب انتقال دهید و سس را به ترکیب قارچ اضافه کنید. به مدت سه دقیقه به پخت ادامه دهید. کمی ترخون ، خامه و نمک و فلفل به آن اضافه کنید و روی مرغ بریزید.
توجه:
به جای قارچ می‌توانید از پیاز ولوبیا هم استفاده کنید. می‌توانید خردل و خامه را حذف کنید.
شما می‌توانید به جای سس قارچ از کلم قرمز و موارد دیگر استفاده کنید.
زمانی که سینه مرغ پخته شد، آن‌ها را برش دهید و به سبزیجات مختلف اضافه کنید.

منبع: مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *