انواع ماسک سرکه سیب برای پوست

اگر چه ماسک سرکه سیب با قدری بوی تند و نامطبوع همراه است، ولی خاصیت آن در جوان سازی پوست، ارزنده بنظر می رسد. بيش ترین تأثير این ماسک پوستی صورت، در ماه های خشک و سرد سال دیده می شود. چنانچه بطور منظم از ماسک صورت سرکه سیب استفاده کنید، هیچ گاه با لکه های پوستی ناخوش‌آیند یا مشکلات ناشی از خشکی پوست روبرو نخواهید شد.
پوست شما میتواند به مرور زمان شکسته و کهنه شده و درخشش گذشته خود را از دست بدهد. با استفاده از ماسک سرکه سیب، جوانی و درخشندگی را به پوست صورت خود و حتی پوست دست ها، باز می گردانید. این ماسک را میتوانید در بخش ارنج ها، زانوها و حتی کف پا و غیره استفاده نمایید.

سرکه سیب و لکه های پوستی

لکه های پوستی که مخصوصا بعداز پا به سن گذاشتن روی صورت ظاهر میشوند بعداز استفاده از سرکه سیب برطرف می شوند. با یک پنبه قدری سرکه سیب رقیق را روی صورتتان و مستقیماً روی لکه ها بمالید و ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی آنها بماند و آنگاه بشویید. این کار را یک تا دو دفعه در روز انجام دهید. بعداز شش هفته تأثير را مشاهده خواهید کرد.

ماسک سرکه برای سفتی پوست

برای برخورداری از خواص این ماسک باید یک قاشق سوپ خوری سرکه را با دو استکان آب مخلوط کنید و یا یک چهارم استکان سرکه را با یک چهارم آب ترکیب نمایید و به آرامی بر روی پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید تا روی پوستتان خشک شود و بعد آن را آبکشی نمایید.

ماسک عسل و سرکه سیب

سه قاشق سوپ خوری عسل را با یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب مخلوط نمایید و به خوبی هم بزنید تا ماده ای یکدست حاصل شود و قبل از استفاده از این ماسک صورتتان را خوب بشویید و خشک کنید و بعد به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت این ماسک را بر روی صورت خود نگه دارید و برای آبکشی نخست با آب ولرم و با بعد با آب سرد پوستتان را بشویید این کار به باز شدن منافذ پوست کمک می کند و این ماسک اسیب های ظاهری پوست را از بین می برد و چربی پوست را تنظیم می کند. از این ماسک هفته ای دو الی سه دفعه بیشتر استفاده نکنید زیرا باعث حساسیت پوستی می شود.

ماسک جوش شیرین و سرکه سیب

دو قاشق سوپ خوری سرکه سیب را با سه قاشق سوپ خوری جوش شیرین ترکیب کنید و با سرانگشتان خود این ماسک را بر روی صورتتان بمالید و بگذارید ماسک سرکه سیب پانزده الی بیست دقیقه بر روی صورت شما بماند و برای شستشو ابتدا با آب ولرم و بعد با آب سرد، پوست صورت خود را بشویید و بعداز آن از کشیدن پوست پرهیز کنید و برای پوستتان از یک مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید. هفته ای یک دفعه از این ماسک میتوانید استفاده کنید.

ماسک سرکه سیب، چای سبز و عسل

درصورتی که پوست حساسی ندارید، میتوانید به آسانی این ماسک مؤثر را امتحان کنید. سرکه سیب خواص ضد باکتریایی مختصری دارد که سبب تعادل و تناسب pH طبیعی پوست( حالت اسیدیته پوست) شما خواهد شد و در نتیجه مانع از ایجاد جوشها می شود. بعلاوه چای سبز، با خواص آنتی باکتریایی خود سبب تسریع خاصیت آنتی اکسیدانی پوست خواهد شد و به تغذیه بهتر پوست کمک خواهد کرد.

۲ قاشق برگ چای سبز خشک را برای ۱۰ دقیقه در آب داغ خیس کنید. دو قاشق سرکه سیب را با دو قاشق از از معجون چای سبز در کاسه ای تمیز مخلوط کنید و بعد دو قاشق عسل هم اضافه کنید و خوب هم بزنید. این ماسک آبکی را به صورت لایه لایه روی پوست خود قرار دهید. ۲ تا ۳ لایه کافی است. بعداز این که لایه آخر خشک شد، صورت خود را با آب بشویید.

ماسک صورت سرکه سیب برای سفت شدن پوست صورت

استفاده سرکه بعنوان حجم دهنده ی پوست به زمان های بسیار قدیم برمیگردد و تا به امروز هم کاربرد دارد. پس از این که صورت خود را شستید، یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را با دو فنجان آب ترکیب کنید و بعنوان شست و شو دهنده برای تمیز کردن و سفت کردن پوست استفاده کنید.

حتی میتوانید ماسک صورت خانگی هم از سرکه استفاده کنید:یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان آب ترکیب کنید، آنگاه محلول را ارام روی صورت خود بمالید و اجازه دهید روی صورت خشک شود.

ماسک سرکه سیب

یک قاشق چای خوری سرکه سیب، 2 قاشق چای خوری چای سبز سرد، 1 قاشق چای خوری عسل، 5 قاشق چای خوری شکر قهوه ای

نخست سرکه سیب، چای سبز، شکر قهوه ای و عسل را در یک ظرف کوچک بریزید و خوب مخلوط کنید. برای افزایش غلظت ترکیب میتوانید مقدار شکر را افزایش دهید.

ماسک تهیه شده را با یک پد روی صورت پخش کنید و چند دقیقه ای با انگشتان ماساژ دهید. این کار جریان خون را بهبود می بخشد و به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. بعداز 10دقیقه تاثیرگذاری ماسک را با آب بشویید. این ماسک 1تا2 دفعه در هفته میتواند تکرار شود.

توصیه هایی در استفاده از سرکه سیب:

سرکه سیب یک اسید بسیار غلیظ میباشد که برای استفاده برای اول باید آنرا با میزان مساوی آب مخلوط کنید و رفته رفته به غلظت آن بیفزایید. در صورتی که اولین بار است از این ماسک طبیعی استفاده می کنید، کمی از پوستتان را به آن اغشته کنید و چنانچه حساسیتی نشان نداد بعداز آن استفاده نمایید.

اولین بار تنها پنج دقیقه این ماسک را بر روی پوستتان بگذارید و در دفعات بعد، مدت زمان آنرا تا آستانه تحمل پوستتان بالا ببرید. استفاده از این ماسک بهتر است در شب صورت بگیرد تا اشعه ماوراء بنفش خورشید به پوستتان لطمه نزند. زیرا این ماسک پوست را حساس می کند در صورت استفاده از آن، هر دو ساعت از کرم ضد افتاب جهت مراقبت از پوست خویش استفاده کنید.

منبع:بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *