صف بستن چینی ها برای دریافت داروی گیاهی در درمان کرونا

به طی روزهای اخیر یک شایعه جدی سراسر چین را فراگرفته که حاکی از تاثیر یک داروی گیاهی و سنتی چینی در درمان ویروس کرونا است. این شایعه باعث شده بسیاری از مردم برای خرید دارو مثابل داروخانه های سنتی صف ببندند.

به گزارش سایت خبری انتخاب به اعتقاد برخی از مردم به نظر می رسد یک داروی سنتی چینی می تواند به مبارزه با ویروس کرونا کمک کند.

این شایعه تا جایی جدی شد که روز گذشته خبرگزاری دولتی شینهوا گزارشی در این زمینه منتشر کرد. بر اساس این گزارش انستیتوی پزشکی شانگهای و انستیتوی ویروس شناسی ووهان کشف کرده اند که مایع خوراکی موسوم بهShuanghuanglian  یک داروی گیاهی ترکیبی محبوب برای تسکین برخی از علائم بیماری کرونا است. درواقع این دارو می تواند علائمی مانند تب ، سرفه و گلودرد را مهار کند.

با این حال این خبر با شک و تردیدهای جدی در فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت و بسیاری از افراد از جمله کارشناسان پزشکی زیادی در این خصوص سوالاتی مطرح کردند. با این وجود این محصول طی روزهای گذشته در بازار چین با استقبال بسیار بالایی همراه بوده و مردم برای خرید آن صف کشیده اند. درواقع به نظر می رسد بسیاری از خریداران دارو، ظاهراً نیازی به تأیید پزشکی و مقامات ندارند و برای خرید این دارو که به سرعت کمیاب شده است، شبها در خارج از داروخانه ها برای خرید دارو صف می کشند.

موسسه های تولید کننده داروی گیاهی دولتی هستند

جالب است بدانید که هر دو مؤسسه  تولید کننده این دارو وابسته به نهادهای دولتی هستند. موسسه شانگهای تحت نظارت آکادمی علوم چین (CAC) ، یک اندیشکده برتر دولتی است و موسسه ویروس شناسی ووهان نیز توسط CAC اداره می شود و جزء پیشرفته ترین آزمایشگاه های تحقیقاتی ویروس در کشور است.

این اطلاعات دو روز پس از آن منتشر شد  كه رئیس جمهور چین “تركیب طب چینی و غربی” در تشخیص و معالجه بیماری ناشی از ویروس کرونا شد. اما با استناد به اطلاعات سازمان جهانی بهداشت هنوز هیچ داروی مؤثری  برای جلوگیری یا معالجه ویروس کرونا وجود ندارد.

این در حالی است که صف کشیدن چینی ها در نوع خودش جالب است که در صف فاصله لازم را از یکدیگر رعایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *