تقویت سیستم ایمنی بدن با گیاهان دارویی در درمان کرونا

گیاه نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا در مصاحبه با متخصص طب سنتی ایران با تاکید بر اینکه رعایت بهداشت عمومی، شستشوی مرتب دست و تقویت سیستم ایمنی بدن با داروهای گیاهی را از مهمترین راههای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرد.

مصرف روزانه سیاه دانه، سرخارگل، سیب، گلابی و بادام خام

دکتر علیرضا عباسیان با بیان اینکه هم اکنون انجام مطالعات تخصصی برای بهره مندی از گیاهان دارویی در زمینه طب سنتی برای پیشگیری و درمان اینگونه ویروس های آغاز شده، افزود: مصرف روزانه سیاه دانه، سرخارگل، سیب، گلابی و بادام خام با توجه به خواص آنها نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن در پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارد.

وی اظهار داشت: در این ارتباط عدم حضور در مهمانی های عمومی، رژیم غذایی مناسب و رعایت حد اعتدال در تردد به مکان های شلوغ نیز از دیگر راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

عباسیان با تاکید بر اینکه شاه کلید طب سنتی حفظ اعتدال است، اظهار داشت: مصرف سوپ های رقیق و نوشیدن مایعات داغ نیز از دیگر راههای افزایش سیستم ایمنی بدن و از دیگر گزینه های مناسب برای پیشگیری کرونا به شمار می رود.

پس از ورود به منزل لباس های بیرونی را از خود جدا کنید

وی در پاسخ به این سوال نیز که مصرف زنجبیل تا چه میزان می تواند در پیشگیری به ویروس کرونا موثر باشد، گفت: با توجه به برخی تبلیغات در شبکه های مجازی مبنی بر اثر گذاری زنجبیل در پیشگیری و درمان کرونا، این مهم تاکنون از لحاظ علمی ثابت نشده شاید مصرف آن برای اشخاصی که تبع گرم دارند زیان آور نیز باشد.

متخصص طب سنتی ایران در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا لباس افراد نیز با توجه به تردد در مناطق عمومی می تواند انتقال دهنده ویروس باشد یا نه، گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا بر روی سطح اشیا همانند فلز، شیشه و پلاستیک تا حدود ۹ روز باقی می ماند، افرادی که مجبور به تردد به بیرون از منزل به خصوص رفت و آمد در مناطق شلوغ هستند بهتر آن است پس از ورود به محل سکونت خویش لباس های بیرونی خود را جدای از لباس های منزل و نزدیک به درب ورودی قرار دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *