داستان ما

بازدیدها: 201

تلاش گیاه نیوز برای آشتی با طبیعت
گیاهان در طول تاریخ همیشه با انسان قرابت خاصی داشته و آثاری که بر سلامتی انسانها می گذارد بر هیچ کس پوشیده نیست. در حقیقت دانش استفاده از گیاهان به قدمت تمدن و فرهنگ بشری بوده و همگام با آن متحول شده، پیشرفت نموده و به تکامل رسیده است. بدین ترتیب بشر اولیه با توجه به اصل تجربه به خواص گیاهان پی برده، آن را به نسل های بعدی سپرد. دانشمندان ایران، هند، چین، یونان و روم باستان دانسته های خود را بدان افزوده و طی یک زمان طولانی فترت در اروپا، این دانشمندان اسلامی بودند که آن را جمع آوری و به زبان عربی زبان علمی آن روز دنیا ترجمه و از گزند حوادث مصون داشتند.

بروز آثار سوء حاصل از استفاده مواد شیمیایی و سنتز شده در نیمه دوم قرن بیستم و انتشار روزافزون مقالات علمی در این مورد موجب هراس دانشمندان گشته و راه چاره را بازگشت به طبیعت و استفاده مجدد از مواد گیاهی و طبیعی دانستند. تلاش محققین و دانشمندان در این زمینه به قدری گسترش یافت که قرن بیست و یکم را قرن بازگشت به طبیعت و استفاده از گیاهان در درمان نام نهادند و با انجام تحقیقات گسترده و پایه ای با تحقق این امر گام نهاده شد.

امروزه ما شاهد گسترش روزافزون تحقیقات در زمینه گیاهان دارویی شده و روز به روز عرضه داروهای جدید گیاهی ابعاد گسترده تری می یابد. در کشور ما هم که دارای سابقه بسیار طولانی در استفاده از منابع طبیعی و گیاهی است این مهم به عنوان نشانه ای از بازگشت به خود، مورد توجه محققین و علاقه مندان به طب سنتی و گیاه درمانی قرار گرفته و بالاخص در مراکز دانشگاهی تحقیقات گسترده و ارزنده ای در این زمینه انجام و در حال گسترش می باشد و کشور بزرگ و وسیع ما از لحاظ آب و هوا، موقعیت جغرافیایی و زمینه رشد گیاهان دارویی یکی از بهترین مناطق جهان محسوب می گردد .

مطالب گیاه نیوز در پنج بخش
پایگاه خبری گیاه نیوز نیز با توجه به رویکرد مردم به گیاهان و در جهت سلامت مردم سعی می کند با استفاده از کتب و اساتید معتبر نسبت به معرفی نیاز های مردم در این حوزه تلاش کند که البته در قدم اول برای مردم فهیم استان اصفهان و در آینده در دیگر استان های کشور توزیع خواهد شد و شامل :
۱- داروخانه گیاهی : در این بخش به مطالبی در خصوص خواص،کاربرد درمانی،مزاج، مصلحات غذایی و نحوه استفاده از انواع گیاهان و مخصوصا گیاهان دارویی و همچنین انواع میوه ها، غلات، سبزی ها، حبوبات، مغزها، روغن ها، نوشیدنی ها، دمنوش ها و … می پردازد.

۲- کلینیک گیاهان : این بخش مختص به علاقه مندان گل و گیاه و کشاورزی است که به مطالبی نظیر : نحوه نگهداری، کاشت و تکثیر انواع گیاهان و … می پردازد

۳-زیبایی :با توجه به استقبال و پیشنهاد خانم ها، در این بخش بیشتر در خصوص پوست، مو و مشکلاتی که ممکن است برای زیبایی آنها اتفاق بیفتد و از طریق گیاهان قابل درمان است.مطالبی توسط متخصصان خدمت شما تقدیم می شود.

۴-آشپزی گیاهی:در خصوص خواص و نحوه پخت انواع غذاهای ایرانی که با گیاهان پخته می شود سعی می شود مطالب مفیدی خدمت شما خوبان ارائه نماید.

۵-خبر: در این بخش نسبت به درج اخبار استانی و ملی در حوزه کشاورزی و دارویی خدمت شما هستیم.

اگر فکر می کنید مطالب علمی مفیدی در اختیار دارید از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید.

اگر مرکزی در اختیار دارید که محصولات گیاهی تولید می کند و نیاز به مصاحبه یا گزارش دارید با ما تماس بگیرید.(شماره تماس :۰۹۱۳۱۷۰۴۳۳۰- از ساعت ۱۶ لغایت ۲۰)

مطالب سعی می شود تولیدی و توسط کارشناسان مربوط به حوزه مربوطه دریافت و درج شود و در صورت نیاز با ذکر منبع از سایت های معتبر مطالب درج شود.

در خاتمه از همکاری تمام عزیزانی که در درج مطالب علمی تلاش می کنند تشکر می کنم و از مخاطبین و خوانندگان گرامی خواهش می کنم در جهت پربارتر شدن سایت پیشنهادات و انتقادات خود و مواردی که به نظرتان نیاز است به آن پرداخته شود برای ما ارسال فرمایید.

bartarmagazin@gmail.com